Mekanil Makina ve Mühendislik Ltd. Şti. olarak başlıca faaliyet konularımız;

1.25.04.2013 tarihli ve 28628 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği gereğince iş ekipmanlarının periyodik kontrollerinin yapılmasında T.C. Çalışma ve Sosyal, Güvenlik Bakanlığı tarafından ilgili yönetmeliğin 14.maddesine istinaden; K19000550 numarası ile yetkilendirilmiştir. Bu konuda Çanakkale ili ve ilçeleri sınırları içinde açılan ilk ve tek YETKİLİ özel firmadır.

2. 27075 sayılı Resmi Gazete de yer alan ‘Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’ kapsamında yer alan Yeni binalarda zorunlu olan, eski binalarda ise en geç 01 ocak 2017 yılına kadar alınması aksi takdirde alım-satım ve hizmet (elektrik-doğalgaz-su) alımı yapamayacaklardır. Firmamız bu konuda Türkiye’ nin en yetkin firmalarından biri olan Sermet Gündoğan İnş. Müh. Ve Tic. Ltd. Şti. firmasının Çanakkale ili ve ilçelerindeki tek yetkili firmadır. Bu iş için 35 yıllık bir firma olan Güçyetmez Ltd. Şti ile işbirliği yapılması kararlaştırılmıştır.

3. SMM Mekanik Tesisat işleri.

4. Yenilenebilir Enerji işlerinde Güçyetmez Enerji ile işbirliği yapılması kararlarştırılmış ve bu bağlamda profesyonel simülasyon ve projelerin müşavirlik-danışmanlık işleri firmamızca yürütülecektir. Profesyonel simülasyon konusunda Türkiye’deki 4 firmadan biri, Çanakkale’deki tek firmadır.

5. Müşavirlik- Danışmanlık hizmetleri. İş bu kapsamda yapılan Çanakkale ve çevresindeki tüm işlerde profesyonel olarak anahtar teslim müşavirlik ve danışmanlık yapılacaktır. Bu konuda firmamız Çanakkale deki tek firmadır. Bu işlerde firmamız ortalama proje bedele istinaden belli bir yüzde komisyon ile çalışacaktır.

6. Şirketimiz temel olarak hizmet-danışmanlık firmasıdır.k belgesi çanakkale, ekb çanakkale, periyodik muayene çanakkale, periyodik kontrol çanakkale, PV-Sol çanakkale, iş güvenliği çanakkale, isg çanakkale, mekanik tesisat proje çanakkale, şantiye şefliği çanakkale, mühendislik danışmanlık çanakkale.